• Czcionka:
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Innowacja Pedagogiczna - Matematyka na wesoło - Szkoła Podstawowa nr 16 w  Żorach

"Rosnę z matematyką"

Nasze przedszkole, a przede wszystkim dzieci grupy "Supełki" od kwietnia realizuje program granatowy "Rosnę z matematyką" organizowany przez mBank enity Business information - protected mFundacja.

W związku z tym zorganizowano szkolenie dla rodziców, określający tematykę zajęć, która ma się opierać w znacznym stopniu na współpracy dzieci i ich rodziców, mające na celu pogłębić znajomość matematyki, zwrócić uwagę na zagadnienia matematyczne w otaczającym świecie.

Dzieci nie będą utrwalały jej pamięciowo ale praktycznie. W tym celu zostaną zorganizowane warsztaty otwarte w postaci zagadek, gier i działań rytmiczno-muzycznych, zabaw sensorycznych z użyciem klocków zakupionych przy współpracy mBanku.

Kolejnym zadaniem będzie zorganizowanie konkursu fotograficznego o tematyce matematycznej.

Nasze Grupy

"grupa